Сторінка фізичного інструктора


    ВЕСЕЛЕ ЛІТО

Кожен ранок у віконце

Золотом пролазить сонце,

День чудовий починає,

Нас на вулицю гукає.

І хоч спека на дворі:

Скрізь роздолля дітворі:

Вони бавляться на річці,

Ходять босі по травичці.

У вінки вплітають квіти,

Літу дуже раді діти! 

Організація активного відпочинку дошкільнят у літній оздоровчий період з фізичним навантаженням передбачає створення умов для їхнього фізичного розвитку в невимушеній ігровій діяльності, закріплення вмінь і навичок, набутих у повсякденні та на заняттях. Одним з ефективних шляхів реалізації цього завдання є проведення спортивних розваг адже вони допомагають формувати бажання бути сильними, спритними, витривалими, займатися спортом. Спільна діяльність, долання труднощів зміцнюють дитячий колектив, пробуджують почуття відповідальності.

Активний рухливий відпочинок – запорука здоров’я і доброго настрою дітей, їхнього постійного інтересу до фізичних вправ, уміння застосовувати набуті рухові навички в різних умовах. Тому у нашому навчальному закладі для укріплення здоров’я дітей у літній оздоровчий період проводяться спортивні розваги: 

    «Наше дитинство – найкраща пора»























«Дорожні перегони»









 

Насичений подіями рік добігає кінця, і наступає довгоочікувана казкова пора, коли дива стають реальністю. В ніч з 18 на 19 грудня Святий Миколай спускається із небес, щоб нагородити малюків за їх добрі вчинки.
Немає різниці, дитина ви чи доросла людина, для  всіх нас це  свято, яке
 ми дуже любимо. Найбільш щиро, з великим захопленням і радістю сприймають це свято діти. Саме вони найбільше його чекають. Адже малеча знає, що за її слухняність, старанність, працьовитість Святий принесе їм безліч подарунків.
До цього дня вихованці ДНЗ «Берізка»  готувалися ретельно – малювали та писали свої листи для Святого Миколая. Саме в очікуванні зимового дива 19 грудня  в нашому садку відбулися музично-спортивна розвага 
«Зустрічаємо Святого Миколая», де змагалися вихованці старшої та середньої групи. Окрасою свята став прихід Святого Миколая, якого з нетерпінням чекали діти. І звичайно він прийшов не з порожніми руками. Миколай  приніс подарунки для дітвори, та найкращі побажання   бути  здоровими, добрими, терплячими, і чекати його на наступний рік.











 
 












«ДЕНЬ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ ТА СПОРТУ»
 З метою сприяння розвитку здорового способу життя в  ДНЗ «Берізка» пройшов «День фізичної культури і спорту» під девізом: «Здорові діти – майбутнє України».  
    Інструктор з фізкультури закладу в різних вікових групах  провів заняття «Малята-здоров’ята», «З м’ячиками граємося, весело розважаємося», «Рух – це життя». 
     Залучаючи дітей до ранкової гімнастики та до занять з фізичної культури, вихователі день за днем формують у дошкільнят фізичне та моральне здоров’я, бажання займатися спортом.
  День був насичений спортивними розвагами, змаганнями, рухливими іграми. Так, розвага «Ми – майбутні чемпіони» зібрала  дітей 5-го, 6-го років життя. Цікаві завдання, вправи під музичний супровід, святкова атмосфера підняли настрій та спонукали дітей до активної участі.
 Під час проведення спортивних змагань, вікторин, розваг діти та дорослі  ділилися своїми знаннями про здоровий спосіб життя, змагалися, гралися та навчали молодших дітей різним вправам. Діти емоційно та жваво реагували на кожне з завдань, демонстрували свою спритність, швидкість, згуртованість та високий рівень спортивних вмінь.
     Проведення дня фізичної культури і спорту подарувало дошкільнятам позитивний емоційний заряд, сприяло розвитку фізичних вмінь та вихованню бажання вести здоровий спосіб життя.

 РАНКОВА ГІМНАСТИКА



СПОРТИТВНІ КОНКУРСИ ТА ІГРИ



«З МЯЧИКАМИ  ГРАЄМОСЯ,
ВЕСЕЛО РОЗВАЖАЄМОСЯ»






Інструктор з фізкультури

Співак Юлія Федорівна

Фізичне виховання дошкільнят організований процес, спрямований на їхній фізичний розвиток, рухову, фізичну підготовку до  творчої життєдіяльності, набуття знань, умінь та навичок з фізичної культури.
 Наш дошкільний навчальний заклад має великі можливості для зміцнення здоровя, покращення фізичного розвитку дітей, їхньої рухової активності. Саме тому, відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту», «Про фізичну культуру», «Національної доктрини розвитку освіти», Базовому компоненту дошкільної освіти фізичне виховання дошкільнят,  робота в ДНЗ спрямована насамперед на охорону та зміцнення психічного та фізичного здоровя дітей, підвищення захисних сил організму, виховання стійкого інтересу до рухової активності, звички до здорового способу життя.
Уся навчально-виховна робота з фізичного виховання дітей раннього та дошкільного віку здійснюється з урахуванням стану здоровя, самопочуття, рівня фізичного та психічного розвитку і підготовленості дітей, родинних побажань і пропозицій. Фізичне виховання в ДНЗ реалізовується шляхом проведення обовязкових занять відповідно до розкладу та режиму, виконання фізкультурно-оздоровчих заходів. Сумарний обсяг рухової активності, що здійснюється дітьми у процесі щоденної життєдіяльності, базується на їх індивідуальних можливостях та задовольняє їх біологічну потребу в рухах.

 Заняття з фізичного виховання дітей дошкільного віку досить різноманітні. Це заняття фізичними вправами, рухливі ігри, ранкова гімнастика, спортивні розваги, прогулянки. Крім того, і на музичних заняттях широко застосовуються фізичні вправи, танці, елементи танців, які також сприяють вирішенню завдань фізичного виховання. У дитячому садку всіх форм фізичного виховання відведене певне місце в режимі дня. Вони повязані між собою, доповнюють один одного і проводяться в обовязковому порядку.


Заходи приурочені  Міжнародному дню спорту,  проведені 12 квітня 2019 року.

Спортивні естафети

«Веселі змагання»


Спортивні конкурси

«Чемпіони»
  
Спортивні ігри

«Ти котись веселий м’ячик»



Показові виступи на спортивну тематику


«Стрибки через скакалку»

  
«Хто спритніший»



Фестиваль ранкової зарядки «Рух заради здоров’я» з нагоди Всесвітнього дня здоров’я у Рівненській області, проведені 12 квітня 2019 року.
Ранкова гімнастика «Спорт для всіх»












Турбота про життя та здоров’я – це найважливіша праця педагога. Від життєрадісності, бадьорості дітей залежить їхнє духовне життя, світогляд, розумовий розвиток, міцність знань, віра в свої сили.
В.О. Сухомлинський
 Здоров’я дитини – багатство родини!
Здоров’я народу – багатство країни!
Пріорітетними напрямами фізичного розвитку та виховання дітей в дошкільному закладі є:
·       збереження та зміцнення здоров'я дітей дошкільного віку;
·       інноваційні підходи до комплесного використання засобів фізиного виховання;
·       створення сприятливих умов та відповідного середовища для збереження здоров'я дітей для розкриття творчих задумів дітей, проявлення їхньої рухової активності та позитивного емоційного стану;
·       вчити дітей дбати про власне здоров’я;
·       розвивати потребу в щоденній руховій діяльності;
·       формувати фізичні якості, навички володіння основними рухами та руховими діями;
·       підтримувати у дітей інтерес до різних видів спорту, занять фізкультурою;
·       об’єднати зусилля педагогів, медичних працівників і батьків щодо зміцнення психічного, фізичного здоров’я дітей та формування здорового способу життя.
Для забезпечення повноцінного фізичного розвитку дитини в дошкільному закладі створена відповідна матеріальна база: музично-спортивна зала, спортивний майданчик на вулиці, стандартне і нетрадиційне фізичне обладнання.
«ФІЗИЧНЕ ВИХОВАННЯ В СІМ'Ї»
Кожна дитина відчуває природну потребу в активному русі. І дуже важливо, коли в сім'ї зуміють зробити фізкультуру не просто обов'язковим, а й улюбленим режимним моментом малюка. Зрозуміло, що фізкультура в ранньому і дошкільному віці повинна асоціюватися в дитини з веселою грою. Тому потрібно визначити, які саме фізичні вправи дитина виконує із найбільшим задоволенням, і зробити виконання цих вправ основними на перших етапах занять. Потім доцільно вводити нові фізкультурні рухи, але в жодному разі не можна змушувати дитину їх виконувати.
У фізичному вихованні дітей в сім'ї можуть бути використані різні форми занять фізичними вправами — від простих (ранкова гімнастика) до складних (тренування в окремому виді спорту).
Поради батькам:
·Щоденно виконуйте разом з дитиною ранкову гімнастику, виходьте на прогулянки;
·Разом з дитиною здійснюйте пішохідні прогулянки та туристичні походи;
·Залучайте дитину до виконання основних рухів — ходьба, біг, стрибки, вправи з м'ячем, лазіння, повзання...
·Грайте з дитиною в рухливі та спортивні ігри;
·Беріть участь разом з дитиною у проведенні спортивних свят, розваг, що організовуються дошкільним закладом;

·Катайтеся разом з дитиною на велосипеді, роликах, грайте у бадмінтон, теніс, футбол, стрибайте на скакалці.




Сонце світить всім тепленько,
Ми промінчики маленькі.
Любимо змагатись
Та в спортивні ігри гратись!


Хто здоровий ,той сміється
Все йому в житті вдається.
Радість б`ється в нім щоднини
Це ж чудово для дитини!



На стадіоні дітвора
скандує в такт: «Фізкульт-ура!»
У відповідь:«Фізкульт-привіт!» —
єднають весь спортивний світ.



Комплекс загальнорозвивальних  вправ з прапорцями
Шикування дітей в колону по одному. Ходьба звичайна чергується з ходьбою навшпиньках, як «мишка» 45 с. Біг у середньому темпі 25 с, ходьба. Шикування в коло обличчям до середини.
1. «Піднімаємо прапорці над головою» — піднімання рук угору.
В. п. На рахунок 1–3 — підняти руки через сторони вгору, помахати прапорцями над головою (вдих). На рахунок 4 — опустити прапорці вниз (видих). Прапорці над головою, подивитися на них.
Повторити 6 разів у повільному темпі.
2. «Опустимо прапорці вниз» — нахили тулуба вперед.
В. п. — те ж саме.
На рахунок 1–2 — нахилити тулуб вперед-вниз, схрестити прапорці нижче колін (видих). На рахунок 3–4 — випрямитися у в. п. (вдих). Під час нахилу ноги в колінах не згинати.
Повторити 6 разів у середньому темпі.
3. «Піднімемо прапорці в сторони» — повороти тулуба.
В. п. — ноги нарізно, руки з прапорцями опущені додолу.
На рахунок 1 — повернути тулуб праворуч, руки з прапорцями в сторони (вдих); рахунок 2 — повернутися у в. п., руки опустити вниз (видих). На рахунок 3–4 — те саме ліворуч. При поворотах п’ятки від підлоги не відривати.
Повторити 5–6 разів у середньому темпі.
4. «Пострибаємо з прапорцями» — стрибки на обох ногах.
В. п. — стійка нахил тулуба вперед, ноги на ширині плечей, руки з прапорцями в сторони.
Стрибки на місці на обох ногах, виконуючи відведеними в сторону руками змахи вгору і додолу. Стрибати м’яко, дихати рівномірно.
Повторити 12 разів.
Біг у середньому темпі 25 с, прапорці тримати у правій руці.
Ходьба 30 с у повільному темпі, підняти руки з прапорцями в сторони та опустити вниз 5–6 разів. Звичайна ходьба. — основна стійка, руки з прапорцями опущені додолу.



Вправи з мячем
Шикування дітей у колону по одному за зростом. Ходьба із зміною темпу 40 с. Ходьба з високим підніманням стегна, як «коник» 25 с. Біг у середньому темпі 30 с, ходьба. Шикування в кілька колон .
1. Піднімання м’яча вгору, за голову.
В. п. — основна стійка, м’яч тримати обома руками, опущеними додолу.
На рахунок 1–2 — підняти м’яч вгору, за голову, торкнутися ним потилиці (вдих). На рахунок 3–4 — опустити м’яч у в. п. (видих). Піднімаючи м’яч вгору, прогнутися впоперек.
Повторити 6–8 разів у повільному темпі.
2. Нахили тулуба в сторони.
В. п. — стійка ноги нарізно, м’яч на голові, підтримується руками.
На рахунок 1 — нахилити тулуб праворуч (видих), рахунок 2 — по у в. п. (вдих). На рахунок 3–4 — те саме ліворуч. Під час нахилу п’ятки від підлоги не відривати.
Повторити 6–8 разів у середньому темпі.
3. Нахили тулуба вперед.
В. п. — стійка на колінах, м’яч біля грудей.
На рахунок 1–2 — нахилити тулуб уперед, сісти на п’ятки, торкнутися м’ячем підлоги перед колінами (видих). На рахунок 3–4 — випрямитися у в. п. (вдих). Під час нахилу руки прямі.
Повторити 6–8 разів у повільному темпі.
4. Повороти тулуба.
В. п. — стійка ноги нарізно, руки з м’ячем внизу.
На рахунок 1 — повернути тулуб праворуч, підняти м’яч вперед (вдих), рахунок 2 — повернутися у в. п. (видих). На рахунок 3–4 — те саме ліворуч. Руки прямі, п’ятки від підлоги не відривати.
Повторити 6–8 разів у середньому темпі.
5. «Пострибаємо, як м’ячик» — стрибки на обох ногах.
В. п. — стійка ноги на шерені плечей, м’яч перед грудьми.
Стрибки на обох ногах.
Повторити 16 разів. Біг у середньому темпі 30 с. Ходьба 35 с у повільному темпі з підніманням рук у сторони 8 разів. Звичайна ходьба.



"Фізичні вправи можуть замінити безліч ліків, а жодні ліки в світі не можуть замінити фізичних вправ"

                                                                                   (АнджелоМоссо)












     
13 квітня в Людинському ДНЗ "Берізка" під керівництвом фізінструктора Мисько О.А. в старшій групі "Ромашка" відбулося спортивне родинне свято "Рух заради здоров'я". В якому приймали участь дві команди "Спритні" та "Сильні". Метою свята була пропаганда здорового способу життя, зближення родинного і суспільного виховання, формування уявлення про те, що лише здоровий спосіб життя зробить людину сильною, бадьорою, здоровою.
     Програма свята була насичена цікавими естафетами, піснями, віршами, рухливими іграми, сюрпризами. Учасники показали свою майстерність, спритність, кмітливість, витримку. На спортивному майданчику була весела та дружня атмосфера,навкруги лунав щирий дитячий сміх, споглядали щасливі та радісні очі батьків.












На святі панувала атмосфера змагань, радості, задоволення та бажання перемоги, яка поширила серед усіх спортивний дух, завзятість і багато яскравих емоцій. В результаті журі визначило переможців, всі учасники були нагороджені грамотами дошкільного закладу та приємними подарунками.